UFC zadebiutuje w Rosji

UFC zadebiutuje w Rosji

UFC  zorganizuje pierwszą galę w Rosji. Wydarzenie odbędzie się w Olimpiyskiy Arena w Moskwie, 15 września.

Bilety na UFC FIGHT NIGHT® MOSCOW dostępne będą w sprzedaży od piątku, 1 czerwca, za pośrednictwem Kassir.ru.

UFC w ostatnich latach odnotowuje gwałtowny wzrost popularności w Rosji, gdzie dzięki sukcesom lokalnych zawodników liczba fanów przekracza już 22 miliony. W ciągu ostatnich miesięcy, Khabib Nurmagomedov zdobył pas mistrzowski w kategorii lekkiej, Alexander Volkov pokonał legendę mieszanych sztuk walki i byłego mistrza UFC w wadze ciężkiej Fabricio Werduma, a Zabit Magomedsharipov może pochwalić się rekordem 15-1, wliczając w to trzy zwycięstwa w dywizji piórkowej w UFC. 

Rosja jest kluczową częścią międzynarodowej ekspansji UFC – komentuje David Shaw, pełniący funkcję wiceprezesa w UFC International and Content – Zapotrzebowanie naszych fanów na galę w Rosji było ogromne, a przy tak wielkim potencjalnie, jakim jest ten rynek dla nas, wiedzieliśmy, że będzie to idealny moment na zorganizowanie UFC FIGHT NIGHT w Moskwie.”

W związku z zaangażowaniem UFC w nowy rynek, Andre Gromkovski został powołany na stanowisko wiceprezesa w UFC Rosja. Gromkovski ma doświadczenie w zakresie mediów, marketingu cyfrowego i dystrybucji treści, współpracując z takimi firmami, jak Universal Studios, FOX, Viacom i Paramount Pictures. Gromkovski będzie kierował regionalnym planem strategicznym dla UFC Rosja, współpracując z zespołem wykonawczym w Las Vegas oraz zespołem EMEA z siedzibą w Londynie. 

Kolejne informacje dotyczące UFC FIGHT NIGHT MOSCOW zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach. Aby być na bieżąco, obserwuj @UFCEurope na Twitterze. 

Comments are closed.