MMA zyskuje coraz więcej fanów [mmabiznes]

MMA zyskuje coraz więcej fanów [mmabiznes]

Mieszane sztuki walki z roku na rok zyskują na popularności nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Liczba fanów stale rośnie, dzięki czemu MMA mocno się rozwija i podbija serca kolejnych osób. Jak duży procent ludzi na świecie interesuje się jednak tym sportem?

Przy okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 agencja Nielsen Sports przygotowała opracowanie dotyczące największych i najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, pośród których znalazło się również MMA.

Badanie objęło Polskę oraz siedemnaście innych krajów (USA, Anglię, Kanadę, Chiny, Francję, Niemcy, Indie, Włochy, Japonię, Malezję, Rosję, Singapur, Koreę Południową, Hiszpanię i Zjednoczone Emiraty Arabskiej), a uwzględniono w nim jedenaście kluczowych dyscyplin sportowych.

Największą popularnością z wynikiem przekraczającym 40% zainteresowania w społeczeństwie cieszy się oczywiście piłka nożna.
Co jednak ważne, na miejscu ósmym w badaniu znalazło się MMA z blisko 20% zainteresowaniem społecznym.

Patrząc natomiast na popularności danego sportu z podziałem na płeć osób badanych, okazuje się, że wśród mężczyzn wynik mieszanych sztuk walki zbliża się do 30%, a wśród pań przekracza już 10%.

Z danych podanych w raporcie Nielsena wynika, że w krajach, których dotyczyło badanie, MMA może interesować się już kilkaset milionów osób.

źródło: KSW

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.