Wszystkie walki Polaków w Hamburgu odbyły się na pełnym dystansie!

Wszystkie walki Polaków w Hamburgu odbyły się na pełnym dystansie!

Podczas gali UFC, która odbyła się w Hamburgu, mogliśmy oglądać aż czterech polskich zawodników. Wszystkie walki, w których brali udział Polacy, zakończyły się na pełnym dystansie i o wyniku decydowali sędziowie.

Damian Stasiak w Hamburgu uległ debiutującemu w UFC Pingyuan Liu. Chińczyk pomimo tego ze w zeszły weekend debiutował w największej federacji MMA, to do oktagonu wchodził po siedmiu zwycięstwach z rzędu. Polak niestety dopisał trzecią porażkę z rzędu do swojego rekordu i w UFC od października 2016 roku nie potrafi znaleźć drogi do zwycięstwa.

Bartosz Fabiński jednogłośną decyzją sędziów pokonał Norwega – Emil Meek. Jest to trzecie zwycięstwo Polaka w UFC i w tej federacji pozostaje on nadal niepokonany. Wszystkie dotychczasowe walki w UFC Fabiński toczył na pełnym dystansie i w każdej z tych walk sędziowie wskazywali jego jako zwycięzcę tych starć.

Dawid Zawada, który, na co dzień mieszka i trenuje w Niemczech, w Hamburgu skrzyżował rękawice z Dannym Robertsem. Zawada niestety przegrał w swoim debiucie w UFC niejednogłośną decyzją sędziów. Brytyjczyk tym samym dopisał 16. zwycięstwo do swojego zawodowego rekordu MMA, a Zawada pierwszą porażkę od kwietnia 2016 roku.

W kategorii ciężkiej Marcin Tybura stanął naprzeciw Stefana Struva. Holender to bardzo doświadczony zawodnik MMA, który obecnie na koncie ma aż 39 zawodowych walk. W Hamburgu jednak musiał uznać wyższość zawodnika z Polski i jednogłośną decyzją sędziów przegrał swoją jedenastą walkę. Tybura po dwóch przegranych walkach w UFC powrócił na zwycięską ścieżkę i dopisał 17. zwycięstwo do zawodowego rekordu w MMA.

Gala UFC Fight Night 134 odbyła się 22 lipca w Hamburg.

Comments are closed.