Eleven zamiast BT Sport z UFC na brytyjskim rynku?

Eleven zamiast BT Sport z UFC na brytyjskim rynku?

Wygląda na to, że pod koniec roku może dojść do dużej zmiany w kwestii praw telewizyjnych do gal UFC na brytyjskim rynku.

Jak informuje serwis The Independent, w grudniu telewizja BT Sport, z którą UFC jest związane od kilku lat, pokaże ostatnią gale organizacji na swojej antenie.

Od 2019 roku prawa telewizyjnego do gal amerykańskiej organizacji w Wielkiej Brytanii ma natomiast przejąć Eleven Sports, które planuje w tym roku uruchomić dwa dodatkowe kanały telewizyjne w Anglii. Na jednym z nich miałoby być w przyszłości pokazywane UFC.

BT Sport współpracuje z UFC od roku 2013. W roku 2016 współpraca została przedłużona na kolejne lata, jednak teraz szefostwo kanału zaczyna uważniej przyglądać się kosztom jakie z tego tytułu ponosi.

Marc Allera, jeden z szefów BT Sports powiedział niedawno w jednym z wywiadów, że:

To jest jak z dużym klubem piłkarskim, który chce kupić zawodnika wartego 50 milionów funtów. Nie zapłaci jednak za niego 70 milionów, bo to mu się nie opłaca. Jeśli cena jest zła, wszystko zaczyna być kosztowne.

Ostatnią galą, którą stacja BT Sport ma pokazać na swojej antenie będzie najprawdopodobniej UFC Fight Night 142, które odbędzie się 2 grudnia w Australii.

 

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.