Gołdap Fight Night Round 5: Szafran zawalczy z Torresem!

Gołdap Fight Night Round 5: Szafran zawalczy z Torresem!

Damian Szafran, zawodnik i organizator gali Gołdap Fight Night Round 5, pierwotnie 29 września, miał stoczyć pojedynek ze Slavisem Simeunovicem, ten jednak zrezygnował z walki.

Tak o zaistniałej sytuacji informował Damian Szafran na facebooku.

Długo nie możemy zwlekać z tą informacją o zmianie przeciwnika, ale chciałbym trochę wspomnieć o zaistniałej sytuacji, w środę otrzymałem wiadomość od Slavisa, że ktoś do niego dzwonił z niemieckiego numeru telefonu i groził dla niego oraz jego rodziny, wspominał walkę ze mną oraz Polskę. Na początku bardzo się zdziwiłem i zastanawiałem o co chodzi... 26 sierpnia jeden promotor który jest w Niemczech zadzwonił do mojego przyjaciela z wielką pretensją dlaczego ja walczę z Simeunovic i powiedział że zrobi wszystko aby do tej walki nie doszło. Ja oczywiście to zlekceważyłem bo pomyślałem co mnie interesują jakieś ich sprawy... w całym efekcie tego zamieszania Slavisa udał się na komendę policji w Bośni tam złożył zawiadomienie i odmówił przylotu do Polski pisząc że nie chce mieć problemów on i jego rodzina, zapewniałem że nic mu się u nas nie stanie , że sam nawet będę w tym samochodzie jechał z lotniska aby miał pewność , później też go odwiozę alewyszło jak wyszło a ucierpiałem na tym tylko ja, choćby nawet pod względem finansowym gdzie były zakupione bilety lotnicze… – pisownia oryginalna.

Już w ten weekend, a dokładnie 29 października, Damian Szafran stoczy swój pierwszy pojedynek w boksie, a jego przeciwnikiem ostatecznie będzie doświadczony Ericles Torres Marin (20-12-1). Kubańczyk w rankingach serwisu Boxrec.com sklasyfikowany jest na 4 pozycji w swoim kraju. Ostatnią walkę Torres Marin stoczył w Polsce niemal dokładnie rok temu, bo 1 października 2017 roku. Jego przeciwnikiem był wtedy Robert Talarek, który zwyciężył w trzeciej rundzie przez TKO.

– „Po wycofaniu się Slavisa stanąłem przed wyborem z kim mam walczyć, zastanawiałem się dłuższą chwilę i przyznam, że albo mogłem wziąć przeciwnika dużo słabszego, albo bardziej doświadczonego, wybrałem to drugie. Jestem świadomy, że będzie bardzo ciężko i że Torres postawi mi ogromne warunki, w końcu na zawodowych ringach ma stoczone ponad 30 walk, a to o czymś świadczy, z czego 21 wygrał. Też patrzyłem po rankingach polskich pięściarzy, to mało kto decydował się na pierwszą walkę bokserską z tak doświadczonym zawodnikiem. Bezwzględnie jak potoczy się pojedynek, ja jestem gotowy zostawić trochę zdrowia i ogromne serce w ringu… musicie tego dnia być razem ze mną” – Szafran Damian (facebook.com)

Comments are closed.