Wilder vs Fury o pas WBC! Zobacz zapowiedź wideo

Wilder vs Fury o pas WBC! Zobacz zapowiedź wideo

Deontay Wilder 1 grudnia stanie w obronie mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej federacji WBC. Amerykanin skrzyżuje rękawice z Tysonem Furym.

Brytyjczyk powrócił do startów w zawodowym boksie po niemal trzyletniej przerwie, w czerwcu tego roku i do tej pory stoczył dwa pojedynki, które wygrał. W czerwcu pokonał przed czasem Sefer Seferi, a następnie w Belfaście w sierpniu Francesco Pianeta. Olbrzym z Wilmslow pozostaje wiec niepokonany na zawodowych ringach z rekordem 27-0. Czy po grudniowym starciu zachowa czyste konto po stronie porażek i zdobędzie pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC? Na pewno nie będzie łatwo.

Deontay Wilder to bardzo doświadczony zawodnik i również niepokonany na zawodowych ringach z rekordem 40-0, z czego aż 39 razy wygrywał przed czasem. Amerykanin również nie będzie zbytnio ustępował Furemu warunkami fizycznymi ponieważ mierzy 201 cm, czyli zaledwie 5 cm mniej niż Brytyjczyk. Różnica między oboma zawodnikami jest znacznie mniejsza niż w przypadku dwóch ostatnich przeciwników „Króla Cyganów”.

Wilder ostatni raz walczył w marcu tego roku pokonując Luisa Ortiza w 10 rundzie przez TKO.

Prezentujemy zapowiedź wideo:

 

Deontay Wilder i Tyson Fury zmierzą się 1 grudnia w Los Angeles.

 

fot. screenshots/youtube.com

Comments are closed.