Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, gotowy na mistrzostwa świata

Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, gotowy na mistrzostwa świata

Magomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, jest jednym z liderów reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w zapasach, które rozpoczynają się w Budapeszcie w sobotę, 20 października. Piotrkowski zawodnik będzie rywalizował w kategorii 65 kg w stylu wolnym.

 

Piotrkowski zawodnik to jeden z kandydatów do medalu, który podczas węgierskiego turnieju postara się drugi raz z rzędu stanąć na podium – w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Paryżu zajął drugie miejsce.

Magomedmurad Gadżijew świetnie radzi sobie także w mistrzostwach Europy, w których od trzech lat nie wypada poza najlepszą trójkę. W maju w Kaspijsku wywalczył srebro, podobnie jak w 2017 roku w Nowym Sadzie. Mistrzostwa Europy odbywające się w Rydze w 2016 roku zakończył z kolei na pierwszym miejscu.

W tym sezonie potwierdził dominację w kraju, wygrywając m.in. Puchar Polski a także rozgrywki Krajowej Ligi Zapaśniczej, w których był jednym z filarów AKS MADEJ WRESTLING TEAM. W mistrzostwach Polski nie wystartował ze względu na drobny uraz, którego nie chciał pogłębić.

 

Mam trzydzieści lat, jestem doświadczonym sportowcem i dlatego potrafię jasno określić priorytety. Czasem jest tak, że trzeba poświęcić ważne zwody dla tych najważniejszych, a takimi są w tym sezonie mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wiem, że dobrze się do nich przygotowałem, a udany występ na turnieju w Nicei na początku października pokazał, że jestem w formie. Stoczyłem tam trzy zwycięskie walki, co dało mi sporo pewności siebie – mówi Magomedmurad Gadżijew, wicemistrz świata w zapasach, zawodnik AKS MADEJ WRESTLNG TEAM.

 

Magomedmurad Gadżijew na matę w stolicy Węgier po raz pierwszy wyjdzie w niedzielę, na kiedy zaplanowano rundy eliminacyjne i półfinały. Repasaże i walka o medale odbędą się w poniedziałek. Internetowa transmisja z zawodów jest dostępna na oficjalnej stronie Światowej Federacji Zapaśniczej www.unitedworldwrestling.com.

Comments are closed.