ŚWIATOWY ARMWRESTLING W RUMI!

ŚWIATOWY ARMWRESTLING W RUMI!

Największe legendy armwrestlingu, najsilniejsi zawodnicy na świecie i wielkie sportowe emocje – tak w skrócie można zapowiedzieć Puchar Świata Zawodowców w Siłowaniu na ręce Złoty Tur Armwrestling World Cup 2018 oraz „Vendetta All Stars – Rumia 2018”, który w dniach 17-18 listopada odbędzie się w Rumi (woj. pomorskie). Tuż po tych zawodach, na tej samej arenie i przy równie spektakularnej oprawie do rywalizacji przystąpią siłacze niepełnosprawni (19-20 listopada).

 

ZŁOTY TUR WORLD CUP

Puchar Świata Zawodowców w armwrestlingu to najbardziej rozpoznawalna i najbardziej prestiżowa impreza w siłowaniu na ręce na świecie. Na specjalne zaproszenie organizatorów, w zawodach weźmie udział około 200 najsilniejszych zawodników i zawodniczek z ponad 30 krajów i 6 kontynentów, w tym z Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Australii, Europy oraz Azji. To zawodnicy posiadający tytuły mistrza Świata, Europy, Azji, czy Ameryki. Reprezentacja Polski liczyć będzie ponad 20 zawodników. Kilku z nich z pewnością ma wielkie szanse na medale.

VENDETTA ALL STARS

Creme de la creme światowego armwrestlingu. Vendetta All Stars to super pojedynki w systemie Armfight, czyli pojedynki w swoich zasadach przypominające zawodowe walki bokserskie. Dwóch zawodników na przeciw siebie walczy 6 rund (sześć pojedynków) na prawą, lub lewą rękę (w zależności jak walka jest zakontraktowana). Gala w Rumi będzie jubileuszową, 50-tą z kolei imprezą w systemie Armfight organizowaną przez światową, zawodową organizację armwrestlingową – PAL USA (Professional Armwrestling League). Do udziału zostali zaproszeni  najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w światowym rankingu zawodowców, którzy tworzą kartę walk, jakiej w światowym armwrestlingu dotąd nie było :

Dmitry Trubin (Kazachstan) vs Levan Saginashvili (Gruzja)

Oleg Zhokh (Ukraina) vs Vitaly Laletin (Rosja)

Marlena Wawrzyniak (Polska) vs Malin Kleinsmith (Szwecja)

Denis Cyplenkov (Rosja) vs Devon Larratt (Kanada) – lewa ręka

Alex Kurdecha (Polska) vs Scot Mendelson (USA)

Tim Bresnan (USA) vs Rustam Babayev (Ukraina)

Gennady Kvikvinia (Georgia) – Dave Chaffee (USA)

Denis Cyplenkov (Rosja) vs Andrey Pushkar (Ukraina) – prawa ręka

Z pewnością największą gwiazdą zawodów będzie Denis Cyplenkov, jedna z największych legend światowego armwrestlingu, który kiedyś odnosił spore sukcesy w podnoszeniu ciężarów i w strongmanie. Potężnie zbudowany Rosjanin to najbardziej utytułowany zawodnik w historii armwrestlingu, dzisiaj walczy tylko w najlepiej opłacanych turniejach na świecie. Już sama jego postura budzi respekt – 140 kg wagi, 60 cm w bicepsie, 145 cm w klatce piersiowej, 24 cm w obwodzie nadgarstka. Równie imponujące są jego rekordy z ciężarami – 290 kg w wyciskaniu sztangi na klatkę piersiową, 340 kg w martwym ciągu, czy 320 kg przysiad ze sztangą. W Rumi Cyplenkov zaprezentuje się aż dwa razy. Pierwszego dnia na lewą rękę zmierzy się z Kanadyjczykiem Devonem Larratem, w niedzielę zaś wymieni mocarny uścisk prawej dłoni z Andreyem Pushkarem. Ukrainiec to następca Cyplenkova, zawodnik, który ma przejąć schedę i który marzy o tym, by w końcu pokonać swojego mistrza w formule ArmFight.

W formule ArmFight zobaczymy dwoje Polaków. Marlena Wawrzyniak przez kilka lat z rzędu z zawodów Pucharu Świata Złoty Tur Cup wyjeżdżała z medalami, ale zawsze z niedosytem. Brakowało kropki nad i. Tą kropką nad i ma być zwycięstwo w absolutnej elicie jaką są pojedynki z cyklu Vendetta All Stars w formule Arm Fight. Jej przeciwniczką będzie zawodniczka w tej chwili najlepsza na świecie w kategorii +65 kg, aktualna mistrzyni świata, Malin Kleinsmith ze Szwecji.

Trudne zadanie będzie miał również Alex Kurdecha. Młody Polak przebojem wdarł się do światowej czołówki armwrestligu i jest jednym z najbardziej lubianych zawodników przez kibiców na całym świecie. Wszystko przez widowiskowe walki, jakie daje i swoją nieustępliwość. Ale wydaje się, że trafił swój na swego. Przeciwnikiem Alexa będzie Scot Mendelson, amerykański Żyd z Brooklinu, który jest tak wielki, że do samolotu wchodzi bokiem… i ledwo się mieści. Mendelson to legenda światowego trójboju siłowego, wieloletni rekordzista świata w wyciskaniu sztangi leżąc (324 kg). Od kilku lat startuje w armwrestlingu i już jest w światowej czołówce.

JAK DAWID Z GOLIATEM

Największym wydarzeniem „ZŁOTY TUR WORLD CUP – Rumia 2018”,  oprócz pojedynków Armfight, będzie wyłonienie w kategorii OPEN najsilniejszego zawodnika roku 2018. Większość zawodników prezentuje potężne postury, powyżej 100 kilogramów. Czasami do czołówki wchodzą też zawodnicy kategorii lżejszych, a pojedynki, w których Dawid wygrywa z Goliatem wcale nie są rzadkością.

Jest to możliwe, gdyż wbrew pozorom, armwrestling to przede wszystkim technika, a nie tylko zwierzęca wręcz siła. W tym sporcie istnieje około 50 różnych technik, które dobiera się do swoich indywidualnych preferencji, ale także do stylu walki rywala.

O tym jak bardzo emocjonujący jest to sport można przekonać się osobiście. W sobotę 17 listopada odbywają się walki na lewą rękę, zaś w niedzielę 18 listopada siłacze walczyć będą na rękę prawą. Wstęp płatny (bilety od 20 pln / dzień)

 

NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE

Tuż po zakończeniu zmagań najsilniejszych armwrestlerów na świecie, w tym samym miejscu, na tej samej scenie i w tej samej, niesamowitej oprawie w dniach 19-20 listopada odbędzie się Puchar Świata w Armwrestlingu Zawodników Niepełnosprawnych. Również i na tą imprezę przyjadą czołowi światowi siłacze. Pomimo, że są to osoby niepełnosprawne, będzie to również widowisko pełne niesamowitej siły, determinacji, emocji, ale i również tolerancji. Warto przyjść i dopingować, bo będzie to pokaz niesamowitego hartu ducha, pokonywania barier i dowód na to, że niemożliwe nie istnieje.

 

Puchar Świata Niepełnosprawnych – Rumia 2018 odbędzie się na hali MOSiR w Rumi przy ul. Mickiewicza 49 w dniu 19-20 listopada 2018 roku. WSTĘP WOLNY.

Organizatorzy: Miasto Rumia, Federacja Armwrestling Polska, Fundacja FOR DREAM, Mazurenko Armwrestling Promotion na licencji Professional Armwrestling League USA Inc.

Oficjalne strony imprezy: www.armpower.net , www.zlotytur.com oraz www.rumia.eu

 

PROGRAM:

PUCHAR ŚWIATA ZAWODOWCÓW W ARMWRESTLINGU

ZŁOTY TUR ARMWRESTLING WORLD CUP – Rumia 2018

(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

 

Sobota, 17.11.2018 – walki na lewą rękę

09.00 – 16.00 eliminacje, półfinały, finały

18.00 – 19.00 kategoria OPEN

19.00 – 22.00 VENDETTA ALL STARS – ARMFIGHT #50 v1

 

Pojedynek 1

Dmitry Trubin (Kazachstan) vs Levan Saginashvili (Gruzja)

Super Heavy Weight Class – Prawa ręka (6 rund)

 

Pojedynek 2

Oleg Zhokh (Ukraina) vs Vitaly Laletin (Rosja)

Ultimited Weight Class – Lewa ręka (6 rund)

 

Pojedynek 3

Marlena Wawrzyniak (Polska) vs Malin Kleinsmith (Szwecja)

Middleweight Weight Class – lewa ręka (6 rund)

 

Pojedynek 4

Denis Tsyplenkov (Rosja) vs Devon Larratt (Kanada)

Super Heavy Weight Class – lewa ręka (6 rund)

 

Niedziela, 18.11.2018 – walki na prawą rękę

09.00 – 16.00 eliminacje, półfinały, finały

18.00 – 19.00 kategoria OPEN

19.00 – 22.00 VENDETTA ALL STARS – ARMFIGHT #50 v1

 

Pojedynek 5

Alex Kurdecha (Polska) vs Scot Mendelson (USA)

Super Heavy Weight Class – Prawa ręka (6 rund)

 

Pojedynek 6

Tim Bresnan (USA) vs Rustam Babayev (Ukraina)

Ultimited Weight Class – Prawa ręka (6 rund)

 

Pojedynek 7

Gennady Kvikvinia (Georgia) – Dave Chaffee (USA)

Super Heavy Weight Class – Prawa ręka (6 rund)

 

Pojedynek 8

Denis Tsyplenkov (Rosja) vs Andrey Pushkar (Ukraina)

Super Heavy Weight Class – Prawa ręka (6 rund)

 

Kategorie wagowe:

Mężczyźni lewa, prawa ręka: 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, 105, +105kg, OPEN

Kobiety lewa, prawa ręka: 52kg, 57kg, 65kg, +65kg

Kobiety lewa, prawa ręka:
52kg, 57kg, 65kg, +65kg

 

Wstęp płatny: Bilety od 20 pln / dzień do nabycia: ticketmaster.pl

 

PROGRAM: PUCHAR ŚWIATA W ARMWRESTLINGU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – Rumia 2018

(Hala MOSiR Rumia, Mickiewicza 49, 84-230 Rumia)

 

Poniedziałek, 19.11.2018walki na lewą rękę

09.00 – 09.30 ceremonia otwarcia
09.30 – 16.00 eliminacje

16.00 – 18.00 półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

 

 

Wtorek, 20.11.2018 – walki na prawą rękę

09.30 – 16.00 eliminacje

16.00 – 18.00 półfinały, finały, ceremonia nagrodzenia

 

WSTĘP – BEZPŁATNY

 

Comments are closed.