ŚWIAT ARMWRESTLINGU W ŻAŁOBIE. ANDREY PUSHKAR ZGINĄŁ W WYPADKU!

ŚWIAT ARMWRESTLINGU W ŻAŁOBIE. ANDREY PUSHKAR ZGINĄŁ W WYPADKU!

Andrey Pushkar, wielokrotny mistrz świata i wielokrotny triumfator największych turniejów zawodowych w armwrestlingu na świecie, jedna z największych legend tego sportu, zginął w wypadku samochodowym na Ukrainie. Podróżujący z nim Oleg Żoh, wielokrotny mistrz świata w kat. 78 kg, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na miejscu zginął również ojciec Olega Żocha.

Andrey Pushkar i Oleg Żoch jechali na lotnisko, skąd mieli odlecieć do Polski na coroczny Puchar Świata Zawodowców Złoty Tur Cup 2018.  Samochód marki Citroen, którym podróżowali ukraińscy armwreslerzy wpadł w poślizg, znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i wpadł pod nadjeżdżającego TIR-a. Andrey Pushkar pozostawił żonę i dwuletnie dziecko. Oleg Żoh doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej w szpitalu w Równem.

Cały świat armwrestlingu pogrążony jest w żałobie. Tragedia, która wydarzyła się w przeddzień największego  i najbardziej prestiżowego turnieju na świecie, jakim jest Złoty Tur Cup (17-18 listopada, Rumia woj. pomorskie), sprawiła, że będzie to turniej ze wszechmiar wyjątkowy. Organizatorzy, jak i zawodnicy z całego świata oddadzą cześć i hołd Andreyowi Pushkarowi, z pewnością też symbole otuchy, wsparcia będą płynąć do walczącego o życie Olega Żocha.

Obaj ukraińscy mistrzowie mieli wziąć udział w elitarnych pojedynkach z cyklu Vendetta All Stars, które odbędą się w najbliższy weekend podczas Pucharu Świata Zawodowców Złoty Tur Cup Rumia 2018. Walki te odbywają się w formule ArmFight – przypominają zawodowe walki bokserskie, zawodnicy toczą sześciorundowy, niezwykle wyczerpujący  pojedynek na wybraną rękę. To creme de la creme światowego armwrestlingu, formuła walki zarezerwowana tylko dla absolutnie najlepszych zawodników na świecie.

 

Andrey Pushkar miał 33 lata. Pochodził z Krzemieńca na Ukrainie. Niezwykle lubiany i popularny sportowiec, trenér iw ychowawca młodzieży, Honorowy Mistrz Sportu Ukrainy – 16-krotny mistrz Europy i 15-krotny mistrz świata. 8 razy wygrywał prestiżowy turniej Złoty Tur Cup w kategorii Open.

Comments are closed.