STREET WORKOUT na Go Active Show

STREET WORKOUT na Go Active Show

Finał Workout Competition League na Go Active Show

Workout Competition League to elitarna liga zawodników street workout dla profesjonalistów w swojej dziedzinie. Rozgrywki zostały podzielone na 3 rundy ligowe, które będą odbywały się co trzy tygodnie w Łodzi. Natomiast finał zaplanowany jest na 3 edycję największych targów sportowych w Polsce Go Active Show w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, 24-26 maj 2019r.

Rozgrywki odbędą się zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, jednakże kategoria męska dzieli się na freestyle oraz kategorię siłowo-wytrzymałościową (power) i łącznie udział w niej weźmie 48 zawodników. Natomiast kobiety wystartują tylko w kategorii Power bez podziału na kategorie wagowe.

Kategorie męskie dzielą się na 3 kategorie wagowe:
Freestyle:
– 70kg
70-75kg
+75kg

Power:
– 70kg
70-80kg
+80kg.

Główne założenia rozgrywek ligowych:
FREESTYLE
W każdej kategorii wagowej tj. -70/ 70-75 / 75+ może wziąć udział tylko 8 zawodników,
Wyselekcjonowani zawodnicy otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w 3 rozgrywkach ligowych odbywających się cyklicznie co 3 tygodnie.

Zawodnicy w każdej kategorii wagowej są dzieleni na dwie klasy A i B, po 4 w każdej z nich. Rywalizacja odbywa się na zasadach „Battle” każdy z każdym w swojej grupie. Zawodnicy będą mieli 2 wyjścia po 1 minucie. Jeżeli sędziowie przyznają remis, czeka ich dogrywka. O tym kto wychodzi z grupy decyduje ilość wygranych walk, w sytuacji gdy zawodnicy mają taką samą ilość wygranych pojedynków , brane są pod uwagę punkty wręczane przez sędziów w każdej rundzie, w tym stosunek różnicy punktów z wygranych walk.

Każdy zawodnik będzie musiał stoczyć pojedynek z każdym ze swojej klasy, są to 3 pojedynki, po 1 na każdą rundę. Pojedynki będą wcześniej zaplanowane tak aby każdy wiedział z kim musi się zmierzyć na danej rundzie.
W każdej kat wagowej wychodzi 2 zawodników z każdej z grup. Są to pretendenci do walki o tytuł mistrza oraz pas mistrzowski w swojej kategorii wagowej która odbędzie się na uroczystej gali finałowej.

POWER
W każdej kategorii wagowej tj. -70/ 70-80 / 80+ może wziąć udział tylko 8 zawodników, jeżeli do danej kategorii nie uzyskamy 8 zawodników, kategoria nie odbędzie się.
Wyselekcjonowani zawodnicy otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w 3 rozgrywkach ligowych odbywających się cyklicznie co 3 tygodnie.

Zawodnicy kat. siłowo wytrzymałościowej zmierzą się z różnymi konkurencjami, m.in. pull up, muscle up, dip.
Pojawi się system typu TIME UP czy MAX REPZ, dokładając np. dodatkowy ciężar lub zapętlanie poszczególnych setów. Każda runda to zestaw 4 konkurencji.

Zawodnicy swoimi wynikami będą się plasować na miejscach od 1-8 co będzie punktowane od 8 pkt za 1 miejsce w dół… 2 miejsce 7 pkt, 3 miejsce 6 pkt itd.
Suma zebranych punktów w klasyfikacji generalnej wskaże nam 4 zawodników w każdej kategorii wagowej, których zobaczymy na uroczystej gali finałowej, ale o tym innym razem.

POWER WOMAN
W kategorii żeńskiej nie ma podziału na kategorię wagowe. Jest to otwarta kategoria siłowa dla kobiet, w której udział może wziąć 8 zawodniczek. Tak samo jak w rozgrywkach męskich, obowiązywać będzie system ligowy na 3 rundach, podczas których zawodniczki będą zbierały punkty do klasyfikacji generalnej. Z pośród 8 kobiet zostanie wyłoniona jedna mistrzyni w kategorii Power Women.

Wyselekcjonowani pretendenci do tytułu mistrza swojej kategorii wagowej otrzymają zaproszenia
Zdecydowani do wzięcia udziału w rywalizacji zawodnicy otrzymają minimum 200 zł w postaci voucherów.
Podczas finału zobaczymy 3 pojedynki FREESTYLE najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej, oraz „RACE” w kategorii POWER dla 4 najlepszych zawodników w każdej kat. wagowej.

Pojedynki będą się odbywać o pas mistrzowski oraz tytuł mistrza w danej kategorii wagowej.

Comments are closed.