Szkolenie na instruktora MMA – nowy projekt Galvarino

Szkolenie na instruktora MMA – nowy projekt Galvarino

Galvarino, łódzki klub sztuk walki przygotowuje się do rozpoczęcie projektu w ramach, którego będzie można zostać instruktorem MMA.

Szkolenie na instruktora MMA ma pomóc w zdobyciu odpowiednich kwalifikacji przede wszystkim pasjonatom sportów walki.

– Myśląc o tworzeniu oferty szkoleniowej, chciałem aby studenci w ramach jednego wydarzenia mogli zdobyć jak największy zakres wiedzy, nie tylko z dziedziny sportów walki, ale również: fizjoterapii, dietetyki, pierwszej pomocy czy treningu mentalnego – mówi twórca marki Galvarino, Damian Ciesielski.
Celem projektu jest aktywizacja ludzi, poprzez stworzenie możliwości rozwoju kariery sportowej i zawodowej.

– Projekt zrodził się w wyniku mojej pasji do sportów walki, doświadczenia zawodowego, a także współpracy z państwowymi instytucjami: szkołami i sądami – wyjaśnia Damian Ciesielski. – To pozwoliło mi zaobserwować realne oblicze problemów dzisiejszej młodzieży. Należą do nich m.in. agresja, zażywanie środków psychoaktywnych, brak aktywności ruchowej, brak dyscypliny, brak perspektyw związanych ze spędzaniem wolnego czasu, wady postawy ciała, uzależnienie i wszechobecny i absorbujący internet.

W trakcie przygotowania projektu przeprowadzono również ankietę wśród młodzieży, w której jedno z pytań dotyczyło przyszłości zawodowej. Okazało się, że wiele osób widzi siebie w roli zawodnika mieszanych sztuk walki, co też było ważnym punktem na drodze do stworzenia całego przedsięwzięcia.

Projekt tworzony przez Damiana Ciesielskiego wspierają m.in „Młodzi w Łodzi” (Program Urzędu Miasta Łodzi), jak również światowej klasy, znane, cenione i popularne nazwiska ze świata sportów walki. Wśród nich znalazły się takie osobowości jak Artur „Kornik” Sowiński, były mistrz KSW czy Mariusz Wach, mistrz wagi ciężkiej w boksie. Udział w projekcie bierze również łódzki klub „Budowlanych” Łódź, który jest ogromną częścią historii miasta. Całe przedsięwzięcie będzie realizowany przy udziale szkół i innych placówek, na terenie miasta Łodzi, jak również innych miejscowości i obszarów wiejskich, czyli tam, gdzie możliwości rozwoju sportowego są słabsze.

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.