Właściciel UFC rozważa wejście na giełdę

Właściciel UFC rozważa wejście na giełdę

Jak poinformował serwis internetowy magazynu „The Wall Street Journal”, firma Endeavour LLC, właściciel organizacji UFC, przygotowuje się do wejścia na giełdę.

Aktualnie trwają pracę nad opracowaniem oferty publicznej, a firma chciałby zrealizować swoje plany jeszcze przed końcem tego roku.

Według „The Wall Street Journal” ostateczna decyzja o wejściu na giełdę jeszcze nie zapadła. Wszystko zależy od sytuacji rynkowej. Dzięki wejściu na giełdę i pozyskaniu pieniędzy, Endeavour chciałby rozszerzyć swoją działalność i spłacić inwestorów, którzy pomogli przy zakupie organizacji UFC.

Osoby związane z samym UFC odmówiły komentarza w tej sprawie. Warto natomiast przypomnieć, że największa organizacja MMA na świecie została kupiona przez Endeavour za ponad 4 miliardy dolarów, a szef UFC, Dana White, pytany niegdyś o możliwość wejścia marki na giełdę mówił, że do tego raczej nigdy za jego rządów nie dojdzie. Na razie nie wiadomo jakby zmieniła się działalność samej firmy w kontekście wejścia na giełdę jej właściciela, marki Endeavour.

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.