Norwegia legalizuje MMA

Norwegia legalizuje MMA

 

Norweska Federacja MMA (NMMAF) ogłosiła, że amatorskie MMA zostało formalnie uznane za sport w tym kraju.

Norweska Federacja Sportowa (Norges Idrettsforbund – NIF), czyli najwyższy organ norweskiego sportu, w skład którego wchodzi również komitet olimpijski, przyjęła wnioski o uznanie MMA i muay thai od organizacji, Norweskiej Federacji Sportów Walki (Norges Kampsportforbund – NKF).

NKF zrzesza pod swoim zarządem również inne sporty walki w Norwegii, w tym karate, jujutsu i wushu, a teraz do nich dołączyło MMA i muay thai.

– To świetna wiadomość dla MMA, zarówno jako dla ludzi trenujących rekreacyjny, jak i dla zawodników –powiedział prezes NMMAF Henning Svendsen, komentując najnowsze informacje. – Amatorski MMA zostało oficjalne uznane za sport w Norwegii. Dzięki temu znacznie skuteczniej będzie można zarządzać tym sportem i rozwijać go w bezpieczny sposób.

Walki w pełnym kontakcie w MMA są niedozwolone w Norwegii z powodu prawa zakazującego jakiegokolwiek sportu, w którym do zwycięstwa może dochodzić przez nokaut. Dopiero w 2016 r. zniesiono ten przepis w odniesieniu do boksu zawodowego. Teraz natomiast dzięki oficjalnemu uznaniu MMA będzie można wypracować podobne przepisy dla tej dyscyplin.

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.