HFO Nowe Rozdanie: Rafał Smalarz zadebiutuje w zawodowym ringu w rewanżowym pojedynku z Damianem Bałucem

HFO Nowe Rozdanie: Rafał Smalarz zadebiutuje w zawodowym ringu w rewanżowym pojedynku z Damianem Bałucem

Kickboxing to jeden z najbardziej efektownych sportów walki przede wszystkim ze względu na nokauty. Na dotychczasowych edycjach gal HFO aż 80 % walk kończyło się przed czasem. HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się 18 maja w Nowym Sączu, a w ringu obok doświadczonych zawodników, staną też debiutanci.

Jednym z pomysłów, jaki przyświecał organizatorom od początku tworzenia karty walk gali HFO: Nowe Rozdanie, było wyszukiwanie talentów, które jeszcze nie objawiły się szerszemu gronu kibiców. Właśnie w tym celu organizacja nawiązała współpracę z ligami, które organizują sędziowane sparingi w wydaniu amatorskim oraz pro-am. Na gali HFO: Nowe Rozdanie zawodowe walki stoczy dwóch zawodników wybranych spośród uczestników takich lig. Jednym z nich jest Mariusz Przewłocki z Warszawy, a drugim Rafał Smalarz z klubu Spartan Jasło.

Rafał Smalarz to siedemnastoletni zawodnik, który 18 maja zadebiutuje w zawodowym ringu. Szansę walki na HFO wywalczył świetną postawą na kilku edycjach lig NITUS Euroliga, gdzie wygrał większość pojedynków i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu w wadze do 86 kg. Jego przeciwnikiem będzie podopieczny Wojciecha Hołego z Nowego Targu – Damian Bałuc. Trenujący w klubie NKSW zawodnik na amatorskim ringu walczył zaledwie trzy razy, w tym raz pokonując na punkty swojego najbliższego rywala.

–Dwóch młodych, głodnych walki zawodników, którzy mają sobie coś do wyjaśnienia. Jeden chce zamazać porażkę z przeszłości, a drugi potwierdzić, że tamten werdykt to nie był przypadek. Zawodowe walki debiutantów niosą za sobą zawsze ogromny ładunek emocjonalny, który w tym przypadku będzie jeszcze większy, bo będzie to ich drugie spotkanie między linami. Tym razem jednak bez kasków i ochraniaczy. To może być czarny koń tej karty – mówi Łukasz Czarnowski, który odpowiada w HFO za kartę walk.

Walka odbędzie się w kategorii wagowej do 85 kg na dystansie 3 rund po 3 minuty. Już 18 maja przekonamy się czy Smolarz zrewanżuje się za porażkę z przed lat, zmieniając formułę walki z amatorskiej na zawodową.

Bilety na galę w cenie 89 i 190 zł są już dostępne do kupienia na stronie www.bilety-hfo.pl oraz na recepcji klubu HALNY przy ulicy Grunwaldzkiej 243. W cenie biletu jest darmowy poczęstunek w formie przekąsek, a kupując bilet VIP otrzymujesz też dostęp do strefy VIP z cateringiem.

Walka o pas Mistrza Świata ISKA
• -78 kg; Łukasz Pławecki (Polska) vs Devon Leeuwin (Surinam/Holandia)

Co-main event:
• -81 kg: Norbert Job (HALNY Nowy Sącz) vs Łukasz Szecówka (MediGym Koziegłowy)

Karta główna (kolejność walk może ulec zmianie):
• -81 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) vs Robert Krasoń (Tom Center)
• -81 kg: Bartosz Zając (HALNY Nowy Sącz) vs Wikto Waszczuk (Red Lion Club)
• -75 kg: Przemysław Pawlak (HALNY Nowy Sącz) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)
• -85 kg: Kamil Janik (HALNY Nowy Sącz) vs Dominik Bala (Legion Głogów)
• -65 kg: Mariusz Przewłocki (Sparta Gym Warszawa) vs Ivan Hatala (Fire Gym/Słowacja)
• -95 kg: Daniel Płonka (Top Team Rzeszów) vs Daniel Szych (Fight Gym Lublin)
• -32 kg: Miłosz Dąbrowa (HALNY Nowy Sącz) vs TBA
• -85 kg: Rafał Smalarz (Spartan Jasło) vs Damian Bałuc (NKSW Hoły Team)

HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się 18 maja w hali MOSiR w Nowym Sączu przy ulicy Nadbrzeżnej 34. Galę będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport oraz na platformie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.
Bilety: bilety-hfo.pl

Comments are closed.