UFC wraca na stadion w Melbourne

UFC wraca na stadion w Melbourne

Organizacja UFC zdecydowała się powrócić na potężny stadion w australijskim Melbourne i już 6 października przygotuje tam galę UFC 236, w trakcie której w walce wieczoru zmierzy się Robert Whittaker z Israelem Adesanyą.

Po raz pierwszy amerykańska marka zawitała do Melbourne 14 listopada 2015 roku z galą UFC 193. Wówczas to na trybunach zasiadło 56 214 widzów i był to rekordowy wynik dla UFC, który zapewne teraz organizacja będzie chciała pobić.

Sam Marvel Stadium, który jeszcze w roku 2015 miał innego sponsora tytularnego i nazywał się Etihad Stadium, w zależności od wydarzenia może pomieścić nawet ponad 70 tysięcy widzów. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie obiektu, najwięcej widzów przyciągnął w 2017 roku koncert Adele, który obejrzało 77 327 fanów. Natomiast wydarzenie podobne do UFC, czyli gala WWE Global Warning Tour z 2002 roku zgromadziła 56 743 widzów.

W przypadku gali UFC maksymalna liczba osób oglądających wydarzenie na żywo może oscylować bliżej 60 tysięcy osób. Czy tym razem marce uda zbliżyć się do tej liczby? Przekonamy się już w październiku.

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.