Medale zawodniczek AKS podczas turnieju w Austrii

Medale zawodniczek AKS podczas turnieju w Austrii

Kadetki Atletycznego Klubu Sportowego Wiktoria Jaroniek i Dominika Jaroszewska zdobyły brązowe medale podczas odbywającego się w austriackim Wolfurcie międzynarodowego turnieju Flatz Austria Open 2020. Wiktoria reprezentowała Polskę w kategorii 43 kg, a Dominika – 61 kg.

To wyniki, na które dziewczyny solidnie zapracowały na treningach. Obserwując z bliska ich zaangażowanie, wiadomo było, że będą regularnie robić postępy – mówi Angelika Dytrych, trenerka sekcji zapasów kobiet Atletycznego Klubu Sportowego. Zawodniczki w naszym klubie są wymagające, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Oczekują wobec siebie profesjonalnego podejścia i jeśli je otrzymują, odpłacają się tym samym: sumiennością, wytrwałością i poświęceniem. Efekty było widać w Austrii i jestem pewna, że to nie koniec.

Turniej w Austrii to ważny etap zapaśniczej kariery dla obu piotrkowskich zawodniczek. Dominika Jaroszewska po raz pierwszy wystąpiła w barwach reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej, natomiast Wiktoria Jaroniek w 2019 roku zajęła ósme miejsce w mistrzostwach Europy do lat 15.

Comments are closed.