Nieudany występ Polki w Nowej Zelandii

Nieudany występ Polki w Nowej Zelandii

W Auckland w Nowej Zelandii odbyła się gala UFC Fight Night 168. W oktagonie największej federacji MMA mogliśmy oglądać kolejny pojedynek Karoliny Kowalkiewicz.

Karolina Kowalkiewicz po trzech porażkach z rzędu, w nocy z soboty na niedzielę, stanęła w oktagonie naprzeciw Yan Xiaonan.

Walka już na samym początku nie była zbyt szczęśliwa dla Kowalkiewicz. Polka praktycznie od początku pierwszej rundy sygnalizowała problemy z prawym okiem, jednak nie zamierzała się poddawać i w przerwie pomiędzy rundami, poinformowała swój narożnik oraz lekarza, że chce kontynuować walkę.

Zawodniczka z Chin systematycznie trafiała i coraz bardziej rozbijała Półkę silnymi ciosami, zdecydowanie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pod koniec 3. rundy Kowalkiewicz w parterze poszła po nogę Chinki, próbując jeszcze wygrać walkę przez poddanie, jednak Yan Xiaonan nie dała się zaskoczyć.

Karolina Kowalkiewicz przegrała w Auckland jednogłośną decyzją sędziów, którzy punktowali 30-26, 30-26, 30-26. Jest to już czwarta porażka z rzędu Polki w UFC i jej aktualny rekord w największej federacji MMA na świecie jest ujemy i wynosi 5 zwycięstw i 6 porażek.

Comments are closed.