Problemy DAZN. Serwis szuka inwestorów

Problemy DAZN. Serwis szuka inwestorów

W marcu tego roku sportowa platforma internetowa DAZN ogłosiła, że już w maju rozszerzy swój zasięg na 200 kolejnych krajów. Wcześniej serwis był dostępny tylko dla fanów w Austrii, Brazylii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii i USA.

Niestety pandemia koronawirusa całkowicie pokrzyżowała plany właścicieli DAZN i dodatkowo z ogromną siłą uderzyła w serwis, który jest całkowicie zależny od sportowych wydarzeń na żywo i wpływów z miesięcznych abonamentów od widzów.

Jak poinformował serwis Financial Times, Len Blavatnik, miliarder i właściciela DAZN, poszukuje inwestora, aby zabezpieczyć finansową przyszłość swojej medialnej marki. Nie wykluczona jest też całkowita sprzedaż serwisu, ale na razie właściciel platformy skupia się na sprzedaży części udziałów. Jak informuje jednak Financial Times oferta Blavatnik nie cieszy się podobno zbyt dużym zainteresowaniem innych medialnych graczy.

Warto przypomnieć, że W 2018 r. DAZN wyceniono na 3,69 miliarda dolarów. Wycena ta pojawiła się przy okazji sprzedaży dziesięcioprocentowych udziałów japońskiemu gigantowi reklamowemu Dentsu, które miały kosztować 369 milionów dolarów.

Natomiast w październiku roku 2019 DAZN rozpoczął współpracę z Goldmana Sachs, aby pozyskać 500 milionów dolarów na rozwój serwisu i wejście ze swoim produktem na nowe rynki.
Na platformie DAZN fani sportów walki poza boksem mogli do tej pory oglądać również gale Bellatora, Combat Americas i Jungle Fight.

Jeszcze przed pandemią wiceprezes DAZN Józef Markowski, który nadzorował rozbudowę usługi o nowe kraje mówił:
– Od czasu naszego debiutu w 2016 roku obserwowaliśmy wysoki poziom zainteresowania naszymi kluczowymi wydarzeniami zarówno ze strony fanów, jak i potencjalnych partnerów. Ugruntowanie pozycji naszego serwisu jako globalnego domu sportów walki to tylko pierwszy krok.

Dziś nie tylko wejście do nowych krajów, ale również przyszłość serwisu DAZN stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.