Rosnące przychody i ogromne straty One Championship

Rosnące przychody i ogromne straty One Championship

Azjatycka organizacja One Championship działa na rynku mieszanych sztuk walki od roku 2011. Marka zorganizowała już ponad 130 wydarzeń i rozszerzyła swoją działalność na inne dyscypliny, np. kickboxing i muay thai. Dodatkowo jakiś czas temu weszła do świata e-sportu.

Wygląda jednak na to, że szybki rozwój organizacji nie idzie w parze z dochodami, których firma cały czas nie przynosi.

Serwis Bloody Elbow dotarł do sprawozdań finansowych organizacji, które każdy podmiot działający w Singapurze musi co roku składać do lokalnego Urząd ds. Rachunkowości i Nadzoru Korporacyjnego (Accounting and Corporate Regulatory Authority – ACRA) podlegającemu Ministerstwu Finansów.

Z dokumentów tych wynika, że chociaż przychody firmy rosną, to wraz z nimi rosną również straty. I tak w roku 2017 przychody One wyniosły 16 574 068 dolarów singapurskich, a rok później aż 37 234 538. W tym samym czasie jednak straty za rok 2017 wyniosły 34 377 606 dolarów, a za roku 2018 ponad 82 miliony. Skumulowana strata na dzień 31 grudnia 2018 roku wyniosła 175 407 850, co po przeliczeniu na dolary amerykańskie wynosi już ponad 126 milionów.

Z dokumentów wynika, że największe przychody dla organizacji One generują wpływy z umów telewizyjnych. W roku 2018 było to blisko 20 milionów dolarów singapurskich. Na drugim miejscu znajdują się wpływy od sponsorów, które wyniosły prawie 17 milionów. Wpływy z biletów to natomiast niecały milion dolarów rocznie. Organizacja One zrezygnowała jakiś czas temu ze sprzedaży gal w systemie pay-per-view, które nie generowały nawet 100 tysięcy dolarów rocznego przychodu. Widać natomiast, że wpływy z umów telewizyjnych znacznie wzrosły, bo aż o 15 milionów w ciągu roku.

Mimo braku dochodów w ostatnich latach azjatycka organizacja One Championship przedstawia cały czas ambitne plany rozwoju. Na rok 2020 Chatri Sityodtong, szef organizacji zapowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych, aż 50 wydarzeń.

– Jestem podekscytowany mogąc obwieścić, że One Championship wyprodukuje rekordowo dużo, bo aż 50 wydarzeń w 2020 roku (w 2019 było ich 42), wliczając w to nasze wszystkie marki: One Championship, One Super Series, One Hero Series, One Warrior Series i One Esports. Mam też dla fanów kilka dużych niespodzianek do ogłoszenia. Czekajcie cierpliwie. Ruszamy!

Na razie nie wiadomo czy w związku z pandemią koronawirusa uda się utrzymać zaplanowany na ten rok kalendarz gal.

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.