Mike Tyson wraca na ring!

Mike Tyson, były bokserski mistrz wagi ciężkie i prawdziwa legenda boksu, wraca do ringu. 54-letni pięściarz zapowiadał swój powrót na ring od dawna. Jednym z jego potencjalnych rywali miał być Evander Holyfield.

Mike Tyson wraca na ring
Ostatecznie jednak „Żelazny Mike” ma zawalczyć z Roy Jones Jr., byłym czterokrotnym mistrzem świata w różnych kategoriach wagowych: średniej, superśredniej, półciężkiej i ciężkiej.
Powrót Tysona do ringu wzbudza ogromne zainteresowanie mediów i fanów. Sam Mike Tyson podgrzewa atmosferę przed walką publikując w mediach społecznościowych fragmenty swoich treningów, na których prezentuje świetną formę.

Reakcje internautów? Przyjęli informację z radością
Poprosiliśmy firmę Sentimenti, zajmująca się badaniem nastrojów, o szybkie zbadanie reakcji i emocji internautów w Polsce na wieść o powrocie boksera na ring. Analizie poddano ogólnodostępne opinie w sieci (zarówno social media, jak i na portalach, blogach i forach). Okazało się, że wzrosło natężenie wyrażanej radości przy jednoczesnym spadku wstrętu.

W pierwszych dwóch dniach okresu poddanego badaniu, czyli 19-25 lipca, wzrosty natężenia radości wyrażanej przez internautów był rzędu ok. +40% (dzień do dnia). W kluczowym momencie, czyli 24 lipca, dyskusja zyskała kolejny 16-procentowy wzrost wyrażanej pozytywnej emocji (w stosunku do 23 lipca).

Starcie Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr, ma być walką pokazową, do której zawodnicy wyjdą ochronnych kaskach. Wydarzenie odbędzie się 12 września i będzie można je obejrzeć w usłudze pay-per-view.

www.mmabiznes.pl

Comments are closed.