Zmiany i nowości w Professional Fighters Leagu

Zmiany i nowości w Professional Fighters Leagu

W trakcie pandemii koronawirusa amerykańska organizacja Professional Fighters League (PFL) ogłosiła, że zdecydowała o przełożeniu całego sezonu swoich gal zaplanowanego na ten rok. Kolejne turniejowe walki mają zacząć się odbywać się dopiero w roku 2021. Organizacja ogłosiła również, że pomimo przełożenia sezonu cały czas będzie wypłacać miesięczne stypendia swoim zawodnikom, w tym Marcinowi Heldowi, który w tym roku miał właśnie rozpocząć swoją przygodę z PFL.

W czasiePierwszym efektem było zatrudnienie w organizacji Lorena Macka, niedawnego wiceprezesa singapurskiej organizacji One Championship do spraw public relations, który w PFL otrzymał stanowisko wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej.

Niedługo później organizacja PFL ogłosiła rozpoczęcie międzynarodowej współpracy dystrybucyjnej z Telesport Group w Rosji. W ramach wieloletniej umowy Telesport będzie transmitować na żywo gale regularnego sezonu, play-offy i mistrzostwa PFL. W Telesporcie pojawią się również archiwalne walki PFL.

Teraz natomiast PFL uruchamia własną platformę internetową, której aplikacja ma być dostępna bezpłatnie na urządzeniach Apple TV, Roku, Fire, Android i iOS. Co ważne, treść w niej zawarte będą bezpłatna dla fanów i będą zawierały poprzednie wydarzenia PFL, wywiady zza kulis, a także niektóre z materiałów promujących jej zawodników.
Liga będzie zarabiać na swojej platformie poprzez sponsoring i reklamy partnerów marki, a także zakupy przez mikrotransakcje związanych z grami i dodatkowymi treściami. bez gal marka PFL postanowiła jednak pracować dalej i skupić się na innych sferach swojej działalności.

www.mmabiznes.pl

 

Comments are closed.